Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych:

1. Administrator danych osobowych

Szkoła Podstawowa im. Franciszka Tredera w Borzestowie

Kontakt pod adresem: Borzestowo 182, 83-335 Borzestowo, nr tel. 58 684 27 81, mail: spborzestowo@chmielno.pl

2. Inspektor ochrony danych osobowych – Pani Karolina Lelek

Udziela informacji w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw z tym związanych.

Kontakt pod adresem: Urząd Gminy Chmielno, ul. Gryfa Pomorskiego 22, 83-333 Chmielno, nr tel. 726 523 826, mail: iod@chmielno.pl

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań własnych placówki oświatowej na podstawie przepisów prawa (szczegółowy wykaz znajdą Państwo na stronie internetowej lub w sekretariacie)

5. Państwa dane pozyskane w związku z realizacją zadań własnych szkoły przechowywane będą przez okres wskazany w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt Szkoły.

6. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Ponadto odbiorcą danych mogą być podmioty z którymi Szkoła Podstawowa w Borzestowie zawarła umowy na korzystanie z udostępnianych przez nie systemów informatycznych w zakresie elektronicznego zarządzania dokumentacją wyłącznie w związku ze świadczeniem usług wsparcia technicznego i usuwaniem awarii. Odbiorców tych obowiązuje klauzula zachowania poufności pozyskanych w takich okolicznościach wszelkich danych, w tym danych osobowych.

7. W odniesieniu do danych pozyskanych w związku z realizacją zadań własnych szkoły przysługują Państwu następujące uprawnienia:

• prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

• prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;

• prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu, o którym mowa w pkt. 3;

• prawo do ograniczenia przetwarzania danych, przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego prawa,

• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa; tel. 22 860 70 86).

8. Podanie danych osobowych w jest wymogiem ustawowym.