Przedszkolaki wybrały się na film Kicia Kocia" do kina w Kartuzach :)
Wycieczka do kina
- 27
Kółko młodego odkrywcy
Uczniowie klasy 6 w ramach kòłka młodego odkrywcy i realizacji innowacji pedagogicznej zapoznali się z organizmami tworzącymi rafy koralowe, po czym tworzyli lapbooki na temat raf koralowych, ich znaczenia i ochrony. Wspólnymi siłami przygotowali piękne pracę.
9
Konkurs chemiczny
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Chemiczny - etap szkolny, w którym uczestniczyło siedmioro uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy za zmierzenie się z zadaniami konkursowymi.
1
Ciekawe zajęcia na fizyce
Uczniowie klasy ósmej swoją przygodę z działem "prąd elektryczny" na fizyce zakończyli tworząc proste obwody elektryczne. Wszystkie prace wymagały zdobycia materiałów i połączenia ich w obwód zamknięty, tak by żarówka zaświeciła.
Gratulujemy pomysłów. Pani Magda i p.Kasia zostały miło zaskoczone twórczością uczniów:
7
Warsztaty w klasie VI
Warsztaty klasy VI z pedagogiem specjalnym upłynęły pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z definicją tolerancji. W trakcie dyskusji wymienili słowa kojarzące się z tym zagadnieniem. Wśród nich znalazły się między innymi: szacunek, pozytywne nastawienie, zrozumienie, akceptacja, wyrozumiałość oraz cierpliwość. Wspólnie omówione zostały obszary, jakie obejmuje tolerancja, mianowicie światopogląd religijny, pochodzenie: rasa, narody, mniejszości narodowe, wygląd zewnętrzny, styl ubierania się, gusty żywieniowe, pochodzenie i status społeczny, niepełnosprawność. Pedagog podkreślił, iż mimo różnic w wyglądzie, usposobieniu, stylu życia, zainteresowaniach, każdy jest równy każdemu. Przygotowując się do dnia tolerancji uczniowie w grupach wykonali piramidę tolerancji, która niebawem stanie na szkolnym holu i będzie przypominała wszystkim uczniom szkoły, czym jest tolerancja.
7
Pieczenie placków ziemniaczanych
Dzieci z klasy 3, które uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego próbowały własnych sił w kuchni.
Kaszubskie plińce okazały się strzałem w dziesiątkę proste w wykonaniu,ale za to bardzo smaczne
10
Międzynarodowy Dzień Niewidomych
Międzynarodowy Dzień Niewidomych – działania w ramach projektu edukacyjnego „Każdy inny, wszyscy równi”.
13 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Niewidomych, ma on na celu przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym życiu i uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi. Przeprowadzone zajęcia w grupie „0” miały na celu wprowadzenie dzieci w świat zmysłów, udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku, ćwiczenie orientacji przestrzennej oraz refleksję nad sytuacją osób niewidomych w społeczeństwie.
Przedszkolaki wiedzą, że niewidomi widzą świat przez dotyk i wyobraźnię. Wiedzą też, że czytanie i pisanie ułatwia im pismo Braille’a.
18
Konkurs na najciekawszą dynię w przedszkolu
Wyniki konkursu na Najciekawszą Dynię w grupie"Kotki":
1. Tymoteusz Zieman
2. Julia Lelek
2. Pola Reclaf
3. Zuzanna Reiter
Wyróżnienia:
Karolina Dułak, Anna Baranowska
Alicja Malek, Irmina Gorlikowska, Matylda Lewna, Michał Górski, Igor Kuper, Błażej Jank, Wiktor Gojtowski
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie takich ciekawych, kreatywnych prac
15
Obchody Dnia Niepodległości
Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość.
Wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali hymn narodowy.
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany został również konkurs plastyczny pt. „Jestem patriotą – Polska widziana oczami ucznia”.
Laureaci konkursu plastycznego otrzymali dyplomy oraz upominki.
Laureaci konkursu:
Kategoria klas I-III
- I miejsce – Szymon Leszk
- II miejsce – Natan Reclaf
- III miejsce – Hanna Lelek
Dyplom za udział dla : Zofii i Agaty Konkol
Kategoria klas IV-VI
- I miejsce – Izabela Damps
- II miejsce – Anita Baranowska
Kategoria klas VII-VIII
- I miejsce – Marta Malek
- II miejsce – Nikola Konkol
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
50
Największa lekcja WF-u
Nasz szkoła wzięła udział w Największej Lekcji W-Fu na Ergo Arenie w Gdańsku, zoorganizowanej przez stowarzyszenie Akademię Sportu Artura Siódmiaka, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz we współpracy z
PGE, fundacją KGHM, Wirtualną Polską i radiem Eska.
Oto fotorelacja z wydarzenia !
37
Zaproszenie do konkursu
Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Święty Mikołaj - człowiek o niezłomnej wierze.
Więcej informacji na stronie:
Konkurs e-learningowy
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie e-learningowym, pt. " Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy".
Link do strony:
Zdrowo jem, więcej wiem
ZDROWO JEM , WIĘCEJ WIEM
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy II i III biorą udział w czternastej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, która została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Konrnhauser-Dudy.
„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, zmieniamy świadomość społeczną.
W ramach projektu - pod opieką Pani Izabeli Koniecznej odbyły się dzisiaj pierwsze zajęcia pt. „Uczymy się dobrych nawyków żywieniowych”.
Zadania polegały na przekazaniu dzieciom wiedzy na temat różnych nawyków żywieniowych. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważny jest prawidłowy dobór produktów do spożycia i zmiana złych nawyków żywieniowych. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z historią Tadka i Zosi i ich marzeniu o błękitnej chmurze, rozmawiali na temat jedzenia słodyczy. Wykonali zadanie pt. „Moje nawyki żywieniowe i aktywność”.
Praca grupowa z klasą III Piramida Zdrowia , praca grupowa z klasą II Zdrowe/niezdrowe.
Na podsumowanie zajęć pogadanka - Jak możemy zmienić nasze nawyki żywieniowe na lepsze?
Na lekcji dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialnie wybierać żywność oraz dlaczego nie powinno się jadać niektórych produktów.
23
Zdrowe śniadanie w klasie I
- 6
Spotkanie z Panem Poetą
Dnia 6 listopada uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z PANEM POETĄ. Autorem zabawnych, a jednocześnie edukacyjnych książek dla dzieci. Dzieci ( i nie tylko) były zachwycone spotkaniem, które było prawdziwym poetyckim show dla dzieci. Pan Poeta w bardzo niekonwencjonalny sposób zaprezentował swój dorobek pisarski, na który składają się książki dla dzieci: "Kura co tyła na diecie", "Wróbel co oćwierkał sąsiadów", "Kruk co kracze pokrakanie", "Kaczka co przebrała miarkę", "Paw co ogon miał z przyjaźni", "Sowa co bałagan ma w porządku". W prowadzeniu spotkania pomagały poecie ogromne pacynki przedstawiające postacie z wierszy. Były zabawy, karmienie Kury, pióra przyjaźni, falujące morze z mnóstwem kolorowych balonów. Wiele radości sprawiło dzieciom przebieranie się w rzeczy, w które przebiera się bohaterka książki Pana Poety Kaczka.
Dzieci podziękowały bardzo serdecznie za spotkanie za wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę. To spotkanie na długo zostanie we wspomnieniach naszych uczniów.
54
Dzień dyni w przedszkolu
- 8
Wizyta pana policjanta w przedszkolu
Wizyta pana policjanta w przedszkolu :)
3
Dzień dyni w klasie "0"
W klasie 0 obchodziliśmy "Dzień Dyni"
W sali i w ubiorze dominował kolor pomarańczowy, a dobry humor i świetna zabawa przyświecała wszystkim obecnym. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat dyń, dowiadując się nieco o ich historii oraz różnorodności odmian. Dzieci brały udział w konkurencji sportowej, wykonały pracę plastyczną oraz ugotowały pyszną zupę dyniową
19
Szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki
Jak, co roku w październiku odbywają się w naszej szkole przedmiotowe konkursy kuratoryjne. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tych konkursach zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Laureaci i finaliści tych konkursów wraz z tytułem uzyskują przywileje i uprawnienia - otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą roczną ocenę klasyfikacyjną, laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku.
Wyniki etapu szkolnego w naszej szkole
Język polski:
I miejsce - Lilia Stefanin
II miejsce - Julia Chrapkowska
Język angielski:
I miejsce - Marta Malek
II miejsce - Marcel Pelowski
Matematyka:
I miejsce - Lilia Stefanin
II miejsce - Dawid Jank
III miejsce - Maja Malek
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach bardzo gratulujemy!
Wspólne sprzątanie cmentarza parafialnego
W ramach języka kaszubskiego jak co roku udaliśmy się na cmentarz parafialny w Wygodzie Łączyńskiej, wraz z p. Katarzyną Wydrowską i naszym katechetą, ks. Robertem.
Troska o groby to wyraz pamięci o zmarłych z naszych rodzin ale też okazja do nauki na temat tradycji Kaszub, w którą ściśle wpisuje się świętowanie Wspomnienia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego, tzw. Zaduszki. Wśród tych zwyczajów i tradycji najważniejszą jest wspólna modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące oraz budowanie świadomości, że życie człowieka ma swój wyższy cel i sens.
44
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie