Poniżej podajemy wykaz podręczników i ćwiczeń dla uczniów kl. VI na nowy rok szkolny 2016/2017
Z życia naszej szkoły
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLASY VI na rok szkolny 2016/2017
UWAGA RODZICE!
Informujemy, iż w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I - V NIE KUPUJĄ ŻADNYCH PODRĘCZNIKÓW ANI ĆWICZEŃ
Uczniowie klasy VI odkupują stare podręczniki.
UWAGA RODZICE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
W czasie wakacji można kupować książki dla przedszkolaków.
1. Dla oddziału przedszkolnego (3 - 4 latków) obowiązuje podręcznik "Kraina przedszkolaka" - czterolatek. Wyd. Mac Edukacja
2. Dla dzieci z klasy "0" obowiązuje podręcznik "Kolekcja sześciolatka" - Wyd. Nowa Era
3. Język angielski dla dzieci z klasy "0" - Capitan Jack +1, Wyd. Maccmillan
(UWAGA: Ze wzgledu na zmianę osoby uczącej religi prosimy o niekupowanie podręczników ani ćwiczeń do religi)
NOCKA W SZKOLE
Uczniowie klasy III kończą pierwszy etap nauczania. Wszyscy jednogłośnie zdecydowali , że trzeba to uczcić i porosili panią dyrektor o "Nocke w szkole"
Zaczęło się tak...
Z dnia (a właściwie i nocy) 21 na 22 czerwca 2016 r. klasa III (18 osób) wraz z wychowawcą Anetą Wentą spotkali się o godzinie 18 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była nasza klasa.
Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji.
Najpierw zorganizowałyśmy zbiórkę, podczas której przedstawiłyśmy regulamin naszego spotkania. Największy smutek był przy punkcie dotyczącym pobudki 6:30. Jednak, gdy omówiłyśmy co nas czeka dzisiejszej nocy, to zaraz na twarzach pojawiła się radość.
Tak więc do zabawy!
Kiedy materace i śpiwory zostały pięknie ułożone, wyruszyliśmy na boisko szkolne aby rozegrać mecz, który jednocześnie transmitowany był w telewizji "Polska - Ukraina.
Po powrocie z oiska dowiedzieliśmy się, jakie mamy zapasy żywności. Uwierzcie mi, że spokojnie wystarczyłoby tego dla zdecydowanie większej ilości uczniów. No, ale przed nami przecież cała wyczerpująca noc, więc należy to zrozumieć.
21 CZERWCA - KARTKA Z KALENDARZA
Cytat dnia:
„Bądźcie światłem i oparciem dla każdego napotkanego człowieka” - św. Jan Paweł II
21 CZERWCA OBCHODZIMY BARDZO NIETYPOWE ŚWIĘTA:
Święto Muzyki
Dzień Deskorolki
międzynarodowy dzień jogi
Światowy Dzień Żyrafy
Światowy Dzień Hydrografii
WYCIECZKA DO WARSZAWY W DNIACH 15.06.16 r. - 17.06.16 r.
15 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 49 osób: 45 dzieci z klas I-VI oraz cztery nauczycielki. Wcześnie rano, bo o 5.00 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z panią Olą, która była naszym przewodnikiem. Od razu pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Pani przewodnik opowiedziała nam legendy związane z dzwonem
i Bazyliszkiem, a później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Udaliśmy się również pod pomnik Małego Powstańca.Potem pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Centrum Nauki Kopernik to był ostatni punkt przed obiadokolacją
i odpoczynkiem w hotelu „Hit”Po dwugodzinnym odpoczynku udaliśmy się na przejażdżkę metrem. Pojechaliśmy na wielki plac zabaw, odwiedziliśmy Stadion Narodowy oraz grób błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy sie na zasłużony odpoczynek do hotelu.
Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, od razu udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Podziwialiśmy również pomnik Fryderyka Chopina oraz pomaszerowaliśmy pod Belweder. Uczestnicy wycieczki zachwycali sie także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Pani Ola pięknie przedstawiła nam historię getta żydowskiego. Przejeżdżaliśmy przez ten teren zobaczyliśmy m.in. Pomnik Bohaterów Getta, Umschlagplatz, Pawiak.
Kolejną atrakcją drugiego dnia naszej wycieczki był spacer przez Krakowskie Przedmieście i okolice m. in. Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, kościół Św. Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Zachęta. Nasz spacer zakończyliśmy na Placu Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Kilka chwil spędziliśmy również na Cmentarzu Powązkowskim. Zwiedziliśmy zabytkową nekropolię z grobami sławnych i zasłużonych osób. Następnie pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Zwiedziliśmy pod okiem pana przewodnika część muzealną zamku, To był ostatni punkt programu drugiego dnia naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru
i wyruszyliśmy na obiadokolację.Wieczorem oczywiście wszyscy kibicowaliśmy naszej drużynie piłkarskiej. Nie zabrakło szalików, flag Polski, wymalowanych twarzy i oczywiście uśmiechu
i dobrej zabawy.Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wjazdu na taras widokowy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego podziwialiśmy oczywiście ogrody na dachu biblioteki.
W samo południe zobaczyliśmy seans w Planetarium w Centrum nauki Kopernik pt. „Polaris”, był to mądry i piękny animowany film, który poprzez wciągającą historią wytłumaczył wszystkim pojęcie ruchu obrotowego Ziemi, zapoznał
z różnymi rodzajami ciał kosmicznych i wprowadził najważniejsze elementy metody naukowej. W drodze powrotnej podjechaliśmy jeszcze do Świątyni Opatrzności Bożej i oczywiście do KFC.Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.
Opiekunowie:
Katarzyna Wydrowska, Karolina Cichosz, Katarzyna Lejk, Anna Paluch
45. Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Rodnô Mòwa"
"Rodnô Mòwa" to jeden z najstarszych i cieszących się największą renomą konkursów recytatorskich literatury kaszubskiej. Każdego roku biorą w nim udział setki uczniów i uczennic, pokonując kolejne etapy eliminacji - szkolne, gminne i powiatowe. Na chmieleński finał zjeżdża więc ścisła regionalna czołówka w recytacji prozy i poezji kaszubskiej.
W tym roku o miano mistrza interpretacji kaszubskich tekstów w finałowej rozgrywce zawalczy ponad 50 uczestników.Naszą szkołę podczas finału w GOKiS w Chmielnie reprezentował - TOBIASZ WENTA
Serdecznie gratulujemy udziału w wielkim finale
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "UMIEM PŁYWAĆ"
Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów
klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci
w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.W tym roku szkolnym z programu skorzystało 13 uczniów klasy III. Pod opieką pani Anety Wenta przez 10 czwartkowych popołuni dzieciaczki uczyły się pływać.
Zajęcia te bardzo podobały się uczniom, a nauka pływania przyda się dziciom podczas zbliżających się wakacji
WYCIECZKA DO KOŚCIERZYNY I GARCZYNA
14 czerwca klasy I - III wybrały się na wycieczkę do Garczyna i Kościerzyny.
Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie to niezwykłe miejsce. Hodowla założona w 1993 r. jako pierwsza w Polsce. Hodowlę rozpoczęto od 10 sztuk młodych strusi, obecnie na farmie żyje około 300 strusi na 5,5 ha ogrodzonych i wydzielonych wybiegach.Na farmie oprócz strusi zobaczyliśmy również inne zwierzęta: Mini Szetland Jacuś, Koń Polski Okaz, Fiord Parys, Ptaki Nandu, Kot Karolinka, Wielbłąd Cezar, Kozioł Afrykański Wacuś.
Można również było zaopatrzyć się z rożne strusiowe pamiątki – pióro, malowane jajo czy naszyjnik ze strusiego pazura.
Farma zaprosiła nas również na posiłek w strusiowym towarzystwie.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, gdzie zgromadzono 49 ciekawych eksponatów związanych z koleją. Świat starych wagonów i lokomotyw dał dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z techniką lat minionych. Ostatni etap wycieczki pełen był zapachu i smaku pizzy, którą uczniowie zajadali w barze o wdzięcznej nazwie „Gruby Benek”.
Nikomu nie chciało się opuszczać naszych cudownych miejsc na Kaszubach, lecz musieliśmy wracać. Należy stwierdzić tylko tyle, było cudownie.Opiekunowie: Aneta Wenta, Dorota Głodowska, Anna Paluch
DZIEŃ PRZYJACIELA
Dzień Przyjaciela obchodzimy 9 czerwca. Oprócz tego w pierwszą niedzielę sierpnia obchodzimy Dzień Przyjaźni.
Jedne z najbardziej przyjemnych świąt w kalendarzu, w ramach których możemy podziękować swoim bliskim i znajomym za to że są przy nas, wspierają i że nam pomagają.
W Polsce te święta nie są zbyt popularne, natomiast w innych krajach tego dnia obdarowuje się bliskich drobnymi prezentami lub słodyczami.
Jest to też moment, w którym bardzo często organizuje się różnego rodzaju spotkania i imprezy ze znajomymi, głównie na świeżym powietrzu gdy pogoda dopisuje.
WIĘC DLA WSZYSTICH TE ŻYCZENIA:
Życząc Ci
Pogodnych dni i nocy i zdarzeń z losu danych,
spokoju i miłości, blask oczu zakochanych.
I snu, co ranek zbudzi, bez trosk o dobre jutro
i szczęścia nie zaszkodzi, by już nie było smutno.
I ciepła w sercu dużo, by uśmiech ci dawało
Byś zawsze był wesoły muzyką w nim też grało,
a w pochmurne dni gdzie chmur na niebie wiele
niech słonko się przebija promykiem drogę ściele.
Te właśnie dziś życzenia płyną wprost z serca mego,
że mam przyjaciela w tobie tak bardzo mnie miłego.
IX WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI im. JANA TREPCZYKA
9 czerwca br nasze wspaniałe wokalistki wraz z panią Justyną Pobłocką udały się na IX Wojewódzki Konkurs Pięśni im. patrona Szkoły Podstawowej w Miszewie - Jana Trepczyka.
Do konkursu zjechali się uczniowie z różnych stron naszego województwa, aby zaprezentować swoje talenty wokalne.
-Poziom konkursu był bardzo wysoki. Rozwijają się kolejne talenty. Scena na Kaszubach jest bardzo duża i dla każdego wystarczy miejsca, Ważne, aby to była najlepsza kaszubszczyzna - mówił Rafał Rompca, juror konkursu.
NASZE UCZENNICE - JAK ZAWSZE ZPREZENTOWAŁY SIĘ WSPANIALE!
KAJA BUSZMAN - KL. III ZAJĘŁA II MIEJSCE
OLIWIA OKUNIEWSKA - KL. IV ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE
GRATULUJEMY!!!
Opiekun: justyna Pobłocka
PRZYRODA I MATEMATYKA POD ŻAGLAMI
8 czerwca uczniowie klas IV - VI udali się do Brodnicy Górnej na impreze plenerową pt. "Przyroda i Matematyka pod żaglami"
Uczniowie klasy VI tj. Tobiasz Wenta , Michał Różyński i Jakub Kluwa reprezentowali naszą szkołę w "podchodach matematycznych" i przygotowali stoisko z zadaniami logicznymi z matematyki.
Druga drużyna tj. Mikołaj Penkowski, Julia Jank, Julia Malek i Michał Różyński wzieli udział w biegu matematycznym rozwiązując wszystkie zadania, które przygotowały inne szkoły.
Pozostali uczniowie również się nie nudzili. CIE w Kartuzach wspaniale zgospodarowało wszystkim szkołom czas. Rozkład stoisk przedstawiał się następująco:
1. Biomonitoring jeziora Wielkie Brodno i oklic - prowadzący Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku
2. Ekologiczne gry edukacyjne - prowadzący Kaszubski Park Krajobrazowy
3. Gry planszowe - prowadzący Młodzieżowy Ruch Naukowy
4. Zadania logiczne - prowadzący Biblioteka Pedagogiczna w Kartuzach
5. Wystawa psów i tworzenie pajęczyny - prowadząca p. Anna Dereń
6. Zadania grupowe kooperacyjne - prowadzący CIE
Głównym punktem było oczywiście żeglowanie po jeziorze pod okiem instruktorów.
Wszyscy wrócili nasyceni wiedzą, słońcem i z dobrym humorem.
Opiekunowie: Katarzyna Wydrowska, Krystyna Szlachetka, Karolina Cichosz
POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
Dnia 7 CZERWCA 2016 r. w Szkole Podstawowej im. ks.dr. Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej, adresowany do uczniów szkół podstawowych.
Celem Konkursu była popularyzacja dorobku muzycznego krajów anglojęzycznych, promowanie uczestnictwa młodzieży w pozalekcyjnych formach zajęć jako szansy na rozwijanie swoich zainteresowań i talentów, ale przede wszystkim prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów.
Naszą szkołę reprezentowały: KAJA BUSZMAN, OLIWIA OKUNIEWSKA, KORNELIA KURS
CAŁA TRÓJKA ZAJĘŁA CZOŁOWE CZYLI - I MIEJSCE
Dziewczynkom bardzo, bardzo gratulujemy.
Opiekun - Justyna Pobłocka
PRZEDSZKOLAKI W OLIWSKIM ZOO
7 czerwca br. o godz. 8:00 przedszkolaki i dzieci z kl. "0" wyruszyły autobusem do Gdańska do ZOO.
Po śniadaniu na świeżym powietrzu grupa przedszkolaków rozpoczęła zwiedzanie i oglądanie zwierząt.
Lwy schowały nam się w zaroślach i musieliśmy wytężać wzrok, by je zobaczyć. Za to słonie wdzięcznie spacerowały po całym wybiegu i wachlowały się uszami. U pingwinów i fok odbywało się czyszczenie basenów, więc zwierzęta chowały się w cieniu. Zadowolony hipopotan pluskał się w wodzie przypominając zastygły głaz. Również inne zwierzęta szukały cienia i trzeba było szukać ich wśród drzew i traw.
W nagrodę za wytrwałe chodzenie i niemarudzenie na wycieczce otrzymaliśmy pyszne lody.
Na koniec nie zapomnieliśmy jeszcze odwiedzić kondora wielkiego.
To była udana i pełna wrażeń wycieczka.
Opiekunowie: Katarzyna Lejk, Wioletta Penkowska, Anita Formela
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KL. III
7 czerwca br. dwie uczennice z klasy III reprezentowaly naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas III.
Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Chmielnie.
Uczniowie rozpoczeli o godz. 10:00 i pisali 60 minut. Test składał się z 13 zadań.
Podczas przerwy uczestnicy konkursu udali się na słodki poczęstunek, zaś nauczyciele sprawdzali prace.
Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Opiekun - Aneta Wenta
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO - "PO DOBRĄ OPIEKĄ"
Tuż po Festynie rodzinnym rozstrzygneliśmy szkolny konkurs plastyczny pt. "Pod dobrą opieką"
Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną obrazującej, czym może być dobra opieka.
Hasło przewodnie konkursu:
Czym jest dobra opieka? Co to znaczy „dobrze się kimś opiekować”? Może masz na ten temat swoje przemyślenia? Może obserwujesz przykład dobrej opieki w swoim otoczeniu? Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, weź udział w konkursie plastyczno-literackim!
Komisja w składzie: Anna Paluch, Katarzyna Wydrowska, Anita Formela wyłoniła zwycięzców:
Kategoria klas przedszkole i kl. "0":
I miejsce - Julita
II miejsce - Franek Stankowski
III miejsce - Julia Chrapkowska
wyróżnienie - Oskar Recław
Kategoria klas I - III:
I miejsce - Adam Damps
FESTYN RODZINNY
Każdego roku w naszej szkole organizujemy Festyn rodzinny.
W jedno niedzielne popołudnie zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą z nami spędzić swój wolny czas.
W organizację naszej imprezy zaangażowało się wiele osób: pani dyrektor - Hanna Kaszuba, Rada Rodziców, Nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.
Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie! Bardzo dziękujemy naszym sponsorom!
Warto wspomnieć, że dochód ze sprzedaży ciast,lodów, gofrów, frytek hamburgerów, smalcu i ogórka małosolnego przeznaczony zostanie na zakup tablicy multimedialnej do naszej szkoły.
Tegoroczne przedstawienie było pt. "Rolnik szuka żony". Dzieci były rewelacyjne. Bardzo humorystycznie i oczywiście w języku kaszubskim przedstawiły nam sytuację na polskiej wsi.
Wystąpiły również dzieciaczki z przedszkola i klasy "0" tańcząc Sambę, uczniowie klasy I, III i IV przedstawiły również cudowne układy taneczne.
Na scenie nie zabrakło również naszych cudownych absolwentek tj. Arlety Barczyk, Marceliny Brylowskiej i Martyny Furman. Dziewczyny dziękujemy oczywiście pamiętamy o Was i życzymy 100% na maturze z kazdego przedmiotu.
W czasie festynu promujemy przede wszystkim zdrowy i aktywny tryb życia. Dlatego też oprócz rozgrywek sportowych, w których wzieli udział uczniowie wraz ze swoimi rodzinami podczas meczu w piłkę nożną można było zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, pochodzić w kulach wodnych, pojeździć na kładach.
Obejżeliśmy również pokaz grupy zapaśniczej "Cartusja" gdzie podziwiać mogliśmy kolejną naszą absolwentkę - Kamilę Lelek.
Nasi ukochani strażacy uświetnili nasz występ pokazem pierwszej pomocy podczas wypadku samochodowego.
Tradycją jest loteria fantowa, do której zawsze są przygotowane ładne nagrody, gdzie każdy los wygrywa dwa razy.
Poza tym każdego roku staramy się by pojawiły się na festynie także inne atrakcje, np. malowanie twarzy, darmowe lody, cukierki i balony.
Festyn był naprawdę udany, gdyż każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w tak doborowym towarzystwie.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy.
GORĄCZKA ZŁOTA - PODSUMOWANIE
Zakończyliśmy kolejną edycję akcji "GORĄCZKA ZŁOTA"
Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
Na czym polega akcja:
W ramach akcji zbieramy złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.
Komu pomagamy:
Dzieciom – zebrane fundusze w ramach akcji pomogą nam zrealizować następujące działania:
a/ dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych;
b/ pomoc rzeczowa (artykuły szkolne i żywnościowe) dla dzieci pochodzących z rodzin najuboższych;
c/ wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych PCK.
Co ZROBILIŚMY:
Przede wszystkim przyłączyliśmy się do akcji poprzez następujące działania:
1. Ustawiliśmy skarbonę na złote monety 1, 2 i 5 groszowe w widocznym miejscu w każdej klasie
2. Poinformowaliśmy o chęci przyłączenia się do akcji Oddział PCK Kartuzy
3. Systematycznie wrzucaliśmy do skarbonek monety 1,2 lub 5 groszy;
Promowaliśmy akcję we wszystkich środowiskach.
OTO WYNIKI:
ZEBRALIŚMY:
1 gr 2978 szt. = 29,78 zł
2 gr 1689 szt. = 33,78 zł
5 gr 3303 szt. = 165,15 zł
inne 176 szt. = 39,2 zł
RAZEM 267,91 ZŁ
Do akcji przyłączyło się 87 uczniów
I miejsce zajęła klasa IV - 64,77 zł.
II miejsce zajęła klasa V - 21 zł
III miejsce zajęła klasa "0" - 10,59 zł
Wszystkim bardzo dziękujemy za każdy grosik.
Opiekun - p. Anna Paluch
GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
3 CZERWCA w SP Reskowie odbył się GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ.
Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: klasy I - III i IV - VI
Naszą szkołę reprezentowały: Kaja Buszman kl. III, która zajęła I miejsce
i Oliwia Okuniewska kl. IV, która zajęła III miejsce
Dziewczynkom bardzo gratulujemy!
Opiekun: Justyna Pobłocka
DZIEŃ DOBREJ OCENY
3 czerwca obchodzimy Dzień Dobrej Oceny.
Miejmy zatem nadzieję, że nauczyciele obchodzą święta nietypowe.
Ocena może być notą dawaną uczniowi lub studentowi. Może to być również opinia kogoś o czymś lub o kimś, a także oszacowanie wartości czegoś. Oceny różnią się w zależności od kraju. W Polsce szóstka jest najwyższą oceną, a jedynka najniższą. W Niemczech jest na odwrót. Na uniwersytetach natomiast najwyższą notą jest piątka, a najniższą dwójka.
Nie pozostaje nam nic innego zatem jak, życzyć wszystkim uczniom (tym polskim oczywiście) samych szóstek w szkole.
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
W środę 1 czerca świętowaliśmy Dzień Dziecka
Przedszkolaki i zerówiaki cały dzień spędziły na placu zabaw, na którym urządziły piknik.
W tym dniu dzieci wzięły udział w rozgrywkach sportowych, wyścigach samochodowych, w meczu piłki nożnej, malowaniu kredą pt. "Mój wymarzony plac zabaw" no i oczywiście były lody, mnóstwo słodyczy i kiełbaski.
Opiekunowie: W. Penkowska, K. Lejk, A. Formela
Archiwum Aktualności