Ósmoklasista

Wybór szkoły

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagający rekrutację do szkół ponadpodstawowych.

Na podjęcie ostatecznych decyzji macie sporo czasu.

Link do Kalendarium_targow szkół ponadpodstawowych_-_Powiat_Kartuski.pdf

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Terminy składania wniosków

od 15 maja do 14 czerwca 2024 r.– składanie wniosków o przyjęcie do szkół

• Etap I: złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna) od 15 maja do dnia 29 maja 2024 r. do godziny 15.00.
  • Etap II: uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty w szkole pierwszego wyboru w terminie od 3 do 10 lipca 2024 r. (do godz.15.00). Dokumenty należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły pierwszego wyboru. W tym terminie należy również wprowadzić wyniki ze swojego świadectwa do systemu rekrutacji elektronicznej.
  • Etap III: opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 19 lipca 2024 r.
  • Etap IV: potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej od dnia 19 lipca do dnia 24 lipca 2024 r. (do godz. 15.00).
  • Etap V: opublikowanie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 25 lipca 2024 r., a dzień później ogłoszenie liczby wolnych miejsc w szkołach średnich.

DORADZTWO ZAWODOWE
Oferty edukacyjne szkół ponadpodstawowych powiatu kartuskiego:

- INFORMATOR_-_ZSP_w_Przodkowie.docx

- INFORMATOR_-_ZST_Kartuzy.docx