Strona główna
- Przyjaźni
- Zdolni
- Tolerancyjni
- Przyjazny dzwonek
Najnowsze
Aktualności
PIECZEMY PIERNIKI!
- 11.12.2016
W piątek 9 grudnia uczniowie klas młodszych jak i klasy VI przystąpili do akcji "Pieczemy pierniki"
Akcję wprowadziliśmy w ten piękny czas gdy zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia czyli czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań.
Zajęcia odbyły się nie tylko w klasach, ale i w szkolnej stołówce, gdzie uczniowie, pod opieką nauczycieli, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.
- PIECZEMY PIERNIKI!: Czytaj więcej
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - EKOLOGICZNY
- 11.12.2016
9 grudnia br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno - Ekologiczny.
Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas IV - VI.
Zwycięsca każdej kategorii będzie reprezentował szkołę na etapie powiatowym.
Czekamy na wyniki.
- SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - EKOLOGICZNY: Czytaj więcej
MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
- 11.12.2016
Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub biegun północny.
- MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE: Czytaj więcej
WARSZTATY PRZYRODNICZE W NASZEJ SZKOLE
- 03.12.2016
Zimowe warsztaty 2016’
Każda pora roku w przyrodzie jest odmienna i bardzo interesująca. Także zima kryje mnóstwo tajemnic, które warto zgłębiać.
By zachęcić do poznawania tych tajemnic Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zorganizował dla naszych dzieci „Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej”.
- WARSZTATY PRZYRODNICZE W NASZEJ SZKOLE: Czytaj więcej
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
- 26.11.2016
"Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”, pod takim hasłem odbyły się 25 listopada 2013r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia.
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było czytanie bajek przez naszych uczniów.
- ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA: Czytaj więcej
ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
- 26.11.2016
Dnia 25 XI 2016r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Wspaniałe wróżki z klasy III przepowiadały przyszłość wszystkim tym, którzy byli jej ciekawi. Można było dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła żona lub mąż, jaki zawód będą wykonywały dzieci za kilkanaście lat lub co nam przyniesie przyszłość. Były również konkursy, no i oczywiście dużo innych wróżb.
- ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE: Czytaj więcej
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
- 26.11.2016
Andrzejki to idealny czas na zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę, obfitującą w atrakcje. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Frekwencja dopisała;)
Nasz DJ, Serafin zadbał, oto aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy.
Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. W czasie tego magicznego wieczoru można było sobie powróżyć, wysłuchać przepowiedni i dobrze się zabawić. Niewątpliwą atrakcją wieczoru była pizza- DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA: Czytaj więcej
SPOTKANIE Z PISARKĄ
- 26.11.2016
24 listopada br. w Bibliotece Zespołu Szkół w Miechucinie odbyło się spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką Anną Czerwińska-Rydel –
Pani Anna urodziła się w Gdańsku. Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, muzykiem i pedagogiem. W swoje powieści wplata wątki historyczne, muzyczne, społeczne i biograficzne. Stworzyła wyjątkową serię książek dla dzieci o wielkich Polakach: m.in. Fryderyki Chopinie, Irenie i Julianie Tuwimie, Januszu Korczaku, Witoldzie Lutosławskim czy Kornelu Makuszyńskim.
Pisarka doceniana jest w kraju i za granicą. Otrzymała wiele prestiżowych nagród – za Wszystko gra! m.in. I nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii „Non Fiction” i nominację do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2014. Ta sama książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Honorową Listę IBBY.
Tajemnica Matyldy i Sekretnik Matyldy zdobyły dwie I nagrody w kate- SPOTKANIE Z PISARKĄ: Czytaj więcej
TEATRZYK W SZKOLE
- 22.11.2016
22 listopada br. naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego Arkada z Suwałk by zabrać dzieci „W podróż do krain zagadek”.
Głównym bohaterem przedstawienia był niegrzeczny chłopiec Filip, który nie słuchał rodziców i nie lubił książek. Jego marzeniem było otrzymanie w prezencie na urodziny „laptopa”. Był bardzo rozczarowany, kiedy odszukał schowaną przez rodziców niespodziankę urodzinową - bo była to książka. Dzięki Pani Zagadce, która zabrała go w tajemniczą podróż do krainy zagadek, chłopiec dostał szansę zostania człowiekiem najbogatszym …w wiedzę. Uczniowie z zaciekawieniem oglądały „Podróż do krainy zagadek”, chętnie pomagały wróżce czarować i rozwiązywać zagadki wspólnie z głównym bohaterem. Poprzez zabawne historie dzieci przekonały się, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i mogą być niezwykle fascynującą podróżą do krainy fantazji, a także odkrywaną ciągl
- TEATRZYK W SZKOLE: Czytaj więcej
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
- 22.11.2016
- 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To jeden z takich dni w roku, w którym wszyscy są dla siebie mili, pomocni i uśmiechnięci. Przynajmniej z założenia. Postarajmy dzisiaj go celebrować!
- DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI: Czytaj więcej
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 22.11.2016
16 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Krystyny Szlachetki. Nad dekoracjami i rekwizytami również czuwała pani Krystyna.
Były brzozowe krzyże, białe róże i symboliczny znicz. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności "Białe róże", "My, pierwsza brygada", "Dziewczyna z granatem". Bo ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Śpiewającym towarzyszył chór szkolny prowadzony przez p. Justynę Pobłocką.
Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uś- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI: Czytaj więcej
WIELKI FINAŁ - "ODKRYWAMY TALENTY POMORZA"
- 18.11.2016
15 listopada br. w Fiharmonii Bałtyckiej odbył się wielki Finał VII edycji konkursu "ODKRYWAMY TALENTY POMORZA" w którym wzięła udział nasza uczennica klasy V - OLIWIA OKUNIEWSKA. Uczennicę przygotowywała pani Justyna Pobłocka
Koleżance Oliwii kibicowała klasa i koleżanki z klasy wraz z opiekunami.
- WIELKI FINAŁ - "ODKRYWAMY TALENTY POMORZA": Czytaj więcej
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
- 10.11.2016
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
- DZIEŃ POSTACI Z BAJEK: Czytaj więcej
GMINNY KONKURS - MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU KASZUBSKIM
- 10.11.2016
W Bibliotece Publicznej im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie po raz pierwszy odbyły się eliminacje gminne konkursu "Méster bëlnégò czëtaniô" - ukłon dla Remusa.
W konkursowe szranki stanęło 4 uczniów naszej szkoły: Julia Jank, Rafał Reiter, Zuzanna Chylewska i Mateusz Reiter.
Zuzanna Chylewska zajęła II miejsce i będzie reprezentowała Gminę Chmielno na szczeblu powiatowym.
- GMINNY KONKURS - MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU KASZUBSKIM: Czytaj więcej
CHMIELNO - STOLICĄ KASZUB
- 20.11.2016
Dnia 4 listopada br. podczas uroczystej gali w Dworku w Mechelinkach (gmina Kosakowo, powiat pucki) wójt Jerzy Grzegorzewski odebrał dyplom potwierdzający nadanie Chmielnu tytułu LETNIEJ STOLICY KASZUB 2016. Chmielno zostało wybrane przez internautów w plebiscycie "4 Stolece Kaszeb", który został zorganizowany pod patronatem m.in. Radia Gdańsk, Dziennika Bałtyckiego i Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Pomorskiego- p. Mieczysław Struk. Namiastkę kultury kaszubskiej zaprezentowała tam uczennica naszej szkoły- Oliwia Okuniewska, przygotowana przez p. Justynę Pobłocką.
- CHMIELNO - STOLICĄ KASZUB: Czytaj więcej
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I
- 06.11.2016
JAK ONI ŚLUBUJĄ!
Pod takim hasłem 4 listopada br. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
Przyjęcie pierwszaków do braci szkolnej oceniało profesjonalne jury, eksperci od: odżywiania, profesjonalnego tańca i dobrej muzyki. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z poszczególnych dziedzin oraz zdolnościami aktorskimi i tanecznymi. Przepięknie zatańczyły w rytm muzyki, zagrały na instrumentach kuchennych oraz bezbłędnie recytowały i śpiewały piosenki.
- ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I: Czytaj więcej
FINAŁ KONKURSU "KASZUBSKIE MADONNY"
- 10.11.2016
4 listopada br w przepięknej wsi Stara Huta odbył się FINAŁ KONKURSU "KASZUBSKIE MADONNY".
Laureatami konkursu są wszystkie te dzieci, które „przyłożyły się”, włożyły w to jakiś wysiłek, pracę. Dlatego zwycięzcami konkursu jest co roku około stu dzieci, czyli mniej więcej co drugi uczestnik konkursu.
- FINAŁ KONKURSU "KASZUBSKIE MADONNY": Czytaj więcej
ODWIEDZILIŚMY GROBY
- 27.10.2016
"Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju."
(Elżbieta Daniszewska "Zaduszki")Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
- ODWIEDZILIŚMY GROBY: Czytaj więcej
WYJAZD DO LOOPY'S WORLD
- 10.11.2016
W piątkowe popołudnie 28 października br. uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego udali się na 2,5 godzinną rozrywkę w Parku Zabaw - Loopy's World do Gdańska.
Ten wielki plac zabaw o powierzchni 3000 m2 to raj dla dzieciaków, które uwielbiają dokazywać i śmiać się do rozpuku. Dzieci mogły beztrosko odkrywać świat zabawy. Nasi uczniowie przetestowali wszystkie zabawki, zjeżdżalnie, trampoliny, tunele , tor dla samochodzików elektrycznych i inne sprzęty. Urządzenia zostały tak zaprojektowane, że nauczyciele mogli bawić się razem ze swoimi wychowankami, bo w Loopy's World priorytetem jest bezpieczeństwo. Dzieciaki wspinały się, czołgały, fikały, ślizgały się, podskakiwały na trampolinie - każdy mały i duży znalazł tam coś dla siebie.
Oprócz Loopy's World dzieci zobaczyły również przepiękny Park Oliwski i wszystkie zabytki zanjdujące się w tym Parku.- WYJAZD DO LOOPY'S WORLD: Czytaj więcej
WOJEWÓDZKI KONKURS Z MATEMATYKI
- 27.10.2016
Dzisiaj o godz. 14:00 uczniowie klasy V i VI przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - etap szkolny.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Każdy uczeń rozwiązywał 7 zadań, uzyskać mogli 20 pkt. Aby przejść do etapu powiatowego trzeba wykonać zadania w 70%.
Najlepszy wynik uzyskali: MIKOŁAJ PENKOWSKI i HUBERT WALASZEK
- WOJEWÓDZKI KONKURS Z MATEMATYKI: Czytaj więcej