Szkolny Tydzień profilaktyki dzień 2 pod hasłem „Zdrowie na talerzu” , a także spotkania z przedstawicielami Policji oraz Sanepid. Tematem wiodącym spotkania była promocja zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Pracownik sanepidu oraz policjanci poruszyli wiele ważnych tematów, m. in. dot. szkodliwości działania na młodego człowieka środków psychoaktywnych (papierosy, alkohol, narkotyki, napoje energetyzujące). Podczas zajęć omówiono bardzo ważną umiejętność, jaką jest asertywność, która ma tak ważne znaczenie w różnego rodzaju sytuacjach społecznych, relacjach rówieśniczych.
Szkolny Tydzień Profilkatyki - dzień 2
- 40
Szkolny Tydzień Profilaktyki
Szkolny Tydzień profilaktyki - dzień 1 pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”
19
Konkursy plastyczne
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:
1) Konkurs plastyczny dla klas IV-VIII, pt. "Szalony świat matematyki z liczbą pi".
- format pracy - maksymalnie A3
- technika pracy - dowolna
- termin oddawania prac - poniedziałek 18 marca, sala komputerowa.
2) Konkurs plastyczny dla klas I-III, pt. "Wesołe cyfry"
- format pracy - maksymalnie A3
- technika pracy - dowolna
- termin oddawania prac - poniedziałek 18 marca, sala komputerowa.
Warsztaty o depresji
23 lutego obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W poniedziałek odbyły się warsztaty z pedagogiem specjalnym i psychologiem szkolnym , na których uczniowie z klas 6, 7 i 8 rozmawiali na temat objawów depresji wśród dzieci i młodzieży. Celem zajęć była edukacja na temat najpowszechniejszego zaburzenia psychicznego, jakim jest depresja. Ponadto, miały na celu wskazanie młodym ludziom, jak radzić sobie w obliczu trudnych sytuacji, jakimi są smutek i stres, które dotykają ich oraz ich bliskich.
7
Szkolny konkurs "Hasło promujące zdrowie"
Spotkanie z pisarzem Rafałem Dębskim
W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Pan Rafał Dębski - polski pisarz fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych oraz sensacyjnych.
Dziękujemy za spotkanie, przeniesienie uczniów w świat literatury oraz przybliżenie swojej twórczości.
3
Nauka rekolekcyjna
W dniach 14-16.02.2024r. w naszej szkole odbywała się nauka rekolekcyjna w wymiarze jednej godziny dziennie, oddzielnie dla klas O-III oraz IV-VIII.
25
Walentynki
14 lutego w naszej szkole obchodzono walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował zabawę, która polegała na odnalezieniu drugiej połówki serca. Pierwsze 20 par otrzymało słodkie upominki. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową, za pomocą której można było przesłać kolorowe kartki swoim ulubionym kolegom i koleżankom.
5
Dzień Pozytywnego Myślenia
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia, pt. "Dzień milusi, dzień kocyka i podusi".
Uczniowie na długiej przerwie uczestniczyli w zajęciach tematycznych oraz ozdobili drzwi swoich klas hasłami pozytywnego myślenia.
Tego dnia mogli okrywać się kocykami i wtulać się w swoje podusie dzięki czemu było kolorowo, przyjemnie oraz cieplutko.
12
Karnawał klas 1-3
Karnawał to wspaniała okazja do dobrej zabawy i integracji oraz poznania tradycji związanej z tym okresem. Na naszych terenach najhuczniej świętowano ostatnie dni karnawału zwane ostatkami. Uczniowie klas 1-3 w szałowych strojach przy świetnej muzyce i w dobrych humorach bawili się wspólnie biorąc udział w różnych konkursach. Radości uśmiechu i tańca było wiele wszyscy świetnie się bawili dlatego z utęsknieniem czekamy na następny karnawał.
8
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
Konkurs recytatorski
24 stycznia uczniowie klas 3-7 wzięli udział w Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego 'Listen up'.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu przez kilka tygodni. Najpierw dokonali wyboru repertuaru, potem uczyli się głośnego czytania i szlifowali wymowę słów. Następnie pracowali nad pamięciowym opanowaniem tekstu i doskonalili właściwy sposób interpretacji wiersza.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria: klasy 3-4
I miejsce - Wiktoria Lewna z klasy III
II miejsce - Stanisław Gruszkiewicz, klasa IV
III miejsce - Lena Górska, klasa III
Wyróżnienie - Zofia Konkol, klasa III
Kategoria: klasy 5-6
I miejsce - Amelia Żołądź, klasa V
II miejsce - Zuzanna Lelek, klasa VI
III miejsce - Wiktoria Jóskowska, klasa V
Kategoria: klasy 7-8
III miejsce - Nikola Konkol
Wyróżnienie - Alicja Furman
26 stycznia nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
Wystąpienia wyróżnionych uczniów zostały przesłane do Gdańska i będą brały udział w rywalizacji rejonowej. Życzymy powodzenia!
3
Rozstrzygnięcie konkursu
W niedzielę- 21 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek on- line. Wydarzenie swoim patronatem objął Wójt Gminy Chmielno- pan Michał Melibruda. Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się muzycznymi sukcesami, których serdecznie im gratulujemy! Iga Pryczkowska z kl. "0" otrzymała wyróżnienie (kategoria "soliści"- przedszkola i kl. "0"), wykonując pastorałkę pt. "Przylecieli aniołkowie", a Zuzanna Browarczyk z kl. 2 (kategoria "soliści"- klasy 1-3) zajęła III miejsce, śpiewając kolędę pt. "Gdy śliczna Panna" i grając na dzwonkach chromatycznych. III miejsce w kategorii zespołów szkolnych zdobyła też część składu chóru szkolnego: Aurelia Jank, Wiktoria Lewna, Nikola Rychert (kl. 3), Zuzanna Browarczyk (kl. 2), Nikola Konkol, Natalia Grzenkowicz, Zofia Hirsz i Konstancja Lis (kl. 7). Dziewczyny wykonały kolędę pt. "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i zagrały na bum bum rurkach. Brawo dla laureatów! Jesteśmy z Was dumni
2
Bal karnawałowy w przedszkolu
- 30
Wycieczka do Muzeum Kaszubskiego i na lodowisko
27 grudnia uczniowie uczęszczający na język kaszubski jak i kilka osób chętnych pod opieką pani Joanny Wiśniewskiej i pani Katarzyny Wydrowskiej udali się Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Odbyły się tam warsztaty malowanie toreb ekologicznych we wzory z elementami kaszubskimi pt. „FARWË KASZËB czyli warsztaty malarskie”
Podczas kolorowania uczniowie utrwalili wiadomości na temat tradycyjnego siedmiobarwnego wzoru kaszubskiego, w którym występują motywy roślinne: bratki, chabry, dzwonki, koniczynki, niezapominajki, słoneczniki, tulipany i róże. Do malowania wzoru kaszubskiego na torbie dzieci użyły farb przeznaczonych do malowania tekstylni. Warsztaty sprawiły im wiele radości, zadowolenia i satysfakcji z podjętych wyzwań. Wykonane prace uczniowie zabrali dla babci, mamy lub siostry.
W Muzeum Kaszubskim uczniowie podziwiali również wystawę prac uczestniczek kursu haftu kaszubskiego „Złotogłowie od A do Z” zrealizowanego przez gdański oddział ZKP pod okiem Danuty Niechwiadowicz, a także prace innych autorek między innymi naszej pani Barbary Patoki.
Dzieci również dzięki specjalnym goglom przeniosły się w czasie i przestrzeni aby znaleźć się we wnętrzu dawnej mieszczańskiej kamienicy. Mogli nie tylko poruszać się po mieszkaniu, ale przy pomocy joysticków też dotykać i podnosić różne przedmioty oraz posłuchać muzyki. Wszystko dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości gdyż Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach od grudnia realizuje projekt „Śladami kartuskich kamienic - spacer w goglach VR po kamienicy mieszczańskiej".
Po takich atrakcjach w Muzeum Kaszubskim udaliśmy się do Gdańska na lodowisko oraz na posiłek do restauracji McDonalds.
Wycieczka była bardzo udana. Zabawa na lodowisku z pewnością zachęciła niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego, zwiększyła apetyt na aktywność fizyczną. Zrelaksowani, odprężeni i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do domu i rozpoczynamy oczekiwane FERIE!!!
29
Dzień w piżamie
26 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy. Uczniowie przyszli w tym dniu w wygodnym stroju, w piżamie, w szlafrokach. Można było poczuć już atmosferę zbliżających się ferii, czyli wyczekiwanego czasu relaksu i odpoczynku. W tym dniu łączyliśmy się solidarnie z chorymi dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, ponieważ dla nich piżama jest standardowym ubraniem.
3
Akcja WOŚP
W naszej szkole zakończyła się zbiórka charytatywna na rzecz WOŚP. Dziękujemy uczestnikom oraz wolontariuszom szkolnym za udział w akcji
Dzień Puzzli
W dniu 25.01.2024 r. w naszej szkole zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, jakim był "Dzień Puzzli". Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję wspólnie uczestniczyć w układaniu puzzli, tworząc przy tym atmosferę pełną radości i współpracy. Celem "Dnia Puzzli" było nie tylko dostarczenie uczestnikom przyjemności z układania, ale także budowanie wspólnoty szkolnej, rozwijanie umiejętności komunikacji, pracy zespołowej oraz rozbudzanie kreatywności. Wydarzenie miało również na celu promowanie wartości takich jak cierpliwość, wytrwałość oraz wzajemne wsparcie. Korzyści płynące z "Dnia Puzzli": Integracja Społeczna: Wydarzenie sprzyjało nawiązywaniu nowych znajomości, zarówno między uczniami, jak i między uczniami a nauczycielami. Wspólne układanie puzzli stworzyło atmosferę otwartości i współpracy. Rozwój Umiejętności Pracy Zespołowej: Rozwiązując zadanie razem, uczestnicy musieli współpracować, dzielić się pomysłami i wzajemnie się słuchać. To doskonałe ćwiczenie dla umiejętności pracy zespołowej. Rozwijanie Cierpliwości i Wytrwałości: Puzzle różniły się stopniem trudności, co wymagało od uczestników cierpliwości, a także umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami. To doskonałe Ćwiczenie dla wytrwałości. Kreatywność i Myślenie Abstrakcyjne: Układanie puzzli rozwijało kreatywność uczestników, zachęcając do abstrakcyjnego myślenia i logicznego rozwiązywania problemów. Atmosfera Pozytywnej Rywalizacji: Pomimo tego, że "Dzień Puzzli" był wydarzeniem nieformalnym, stworzył również atmosferę pozytywnej rywalizacji, co dodatkowo motywowało uczestników do aktywnego udziału. "Dzień Puzzli" okazał się nie tylko oryginalną formą spędzenia czasu, ale przede wszystkim doskonałą okazją do budowania wspólnoty szkolnej, rozwijania umiejętności społecznych i czerpania radości z wspólnego działania. Wartości wyniesione z tego wydarzenia z pewnością będą miały pozytywny wpływ na atmosferę w szkole oraz relacje między jej uczestnikami. Zdecydowanymi liderami w kategorii klas 0-III okazała się klasa III, w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa V.
18
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki z nauczycielami zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście, kolejny raz nie zawiedli swoich wnuków i licznie przybyli do szkoły. Gościliśmy również w tym dniu przedstawiciela organu prowadzącego – panią Alicję Breza.
Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich brawami. Składając życzenia, dzieci wręczały kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a szczęśliwe i rozpromienione twarze seniorów ukazały nam, jak ważne są takie uroczystości i wspólnie spędzone chwile z wnukami.79
„Upominek z okazji Dnia Babci i Dziadka”
Uczniowie klasy VI wspólnie z wychowawcą i pedagogiem specjalnym własnoręcznie wykonali upominki dla seniorów Środowiskowego Domu Samopomocy. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących, nie mających bliskich osób wokół siebie.
12
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie