8 listopada przedszkolaki oraz klasa "0" wybrały się na wycieczkę do kina w Kościerzynie na seans pt. "Tedi i szmaragdowa tablica". Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy. Po seansie pełnym wrażeń dzieciaczki z uśmiechami na twarzy wróciły do domku
Wyjazd do kina
- 38
Z życia Avonlea
Uczniowie klasy piątej na lekcji języka polskiego zamienili się w redaktorów naczelnych gazety pt. „Z życia Avonlea”. Przenieśli się do XIX- wiecznego Zielonego Wzgórza i z dziennikarską skrupulatnością opisywali losy rudowłosej bohaterki lektury. Uczniowie, dzięki pracy w grupach, kształtowali umiejętność komunikowania się i współpracy.
Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
Z tej okazji, dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych postaci bajkowych, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły.
63
Laboratorium przyszłości w naszej szkole
W ubiegłym roku szkolnym dzięki ministerialnemu projektowi „Laboratoria przyszłości” szkoły w naszym kraju otrzymały fundusze na zakup sprzętu technicznego.
Dzięki dofinansowaniu z programu Laboratoria Przyszłości uczniowie na zajęciach z robotyki korzystają z robotów Dash and Dot.
Nauka programowania od najmłodszych jest czymś co uczniowie w naszej szkole uwielbiają.
8
Warsztaty ze Stowarzyszenia OVUM
Dnia 2 listopada br. odbyły się warsztaty ze Stowarzyszenia OVUM. Prowadzone były przez p. Martynę - mediatora sądowego oraz kryminologa. Tematyką zajęć było między innymi:
- dyskryminacja i nietolerancja w grupie rówieśniczej;
- pierwsza pomoc w sytuacjach stresujących( jak sobie radzić ze stresem w sytuacjach trudnych, w środowisku szkolnym i rówieśniczym;
- porozumienie bez przemocy - rozwiązywanie konfliktów i mediacje rówieśnicze.
Warsztatami były objęci uczniowie z klas IV-VIII.
Dzięki tym działaniom uczniowie zdobyli wiedzę oraz umiejętności jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.
8
Święto Zmarłych
Zbliżające się Święto Wszystkich Świętych oraz tzw. Zaduszki to okres, w którym szczególnie wspominamy zmarłe osoby oraz licznie odwiedzamy cmentarze. Czas ten wzbudza w nas refleksje nad życiem i śmiercią, dla wielu osób jest to czas zadumy i wyciszenia. W okresie tym ozdabiamy groby swoich bliskich kwiatami i zapalamy znicze oraz modlimy się za zmarłych.
Wolontariusze jak i samorząd szkolny naszej szkoły przygotowali zbiórkę zniczy, które jak co roku zanoszą na zapomniane groby na parafialnym cmentarzu.
W tym roku cmentarz odwiedzili i posprzątali uczniowie klasy III wraz z panią Anetą. Wszyscy wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że powierzone zadanie potraktowali jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz modlitwą za zmarłych. Nie było narzekania, marudzenia lecz pełne oddanie podejmowanej pracy.
3
Wycieczka do Warszawy
W dniach 26 - 27 października uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Poznaj Polskę".
Wyruszyliśmy o 5.00 rano w środę, wiedząc że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Warszawa przywitała nas piękną, kolorową jesienną aurą.
Pierwszym punktem było zwiedzanie Zamku Królewskiego, gdzie podziwialiśmy apartamenty króla Stanisława Augusta . Największe wrażenie zrobił na nas Pokój Marmurowy z przepięknymi zdobieniami i iście królewskim przepychem. Ważnym punktem było dla nas odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 maja w 1792r. Po zwiedzeniu Zamku wraz z panią przewodnik udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, po drodze odwiedzając Bazylikę Archikaterdalną p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, Krakowskie Przedmieście, zobaczyliśmy Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki. Kolejnym punktem tego dnia była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. Dowiedzieliśmy się, dlaczego w starożytnym Egipcie robiono mumie, co to sarkofag i kartonaż oraz i ilu bandaży zużywano do zrobienia jednej mumii. Poznaliśmy mit o Ozyrysie i zwiedzając jego królestwo zapoznaliśmy się z egipską wiarą w życie pozagrobowe. Następnie przeszliśmy na Plac Marszałka J. Piłsudskiego, gdzie odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza i zobaczyliśmy zmianę warty. Po intensywnym zwiedzaniu tak ważnych miejsc naszej historii i kultury zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy do miejsca noclegowego gdzie czekał na nas gorący posiłek.
Dzień drugi wycieczki przyniósł kolejne atrakcje. Pierwszym punktem programu był wyjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy z wysoka.
Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich, założonych w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zauroczeni jesiennymi barwami parku i oswojonymi wiewiórkami spacerowaliśmy poznając historię pałaców i ogrodów. Zobaczyliśmy tam m.in. Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Pałac Myśliwski.
Następnie przejechaliśmy Traktem Królewskim m.in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem, zobaczyliśmy budynki ambasad, Sejmu, Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Belweder.
Ostatnim punktem wycieczki był cmentarz Powązki wojskowe, gdzie w zadumie i refleksji pochylaliśmy się nad mogiłami znanych
i zasłużonych osób: wybitnych pisarzy, lekarzy, aktorów, sportowców, żołnierzy powstań narodowych oraz więźniów zamordowanych w obozach koncentracyjnych.
Po zakończeniu zwiedzania ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Warszawę opuszczaliśmy pełni wrażeń i refleksji.
Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócimy by odkryć to, co zostało przez nas jeszcze nie odkryte.
129
Święto Dyni
Dziś wyjątkowo pomarańczowo zrobiło się w klasie "0"
Dzień Dyni dzieci rozpoczęły świętować od samego progu, gdzie niezastąpiona Pani Kasia przywitał wszystkich smakołykami. Wspólnie wszyscy upiekli dyniowe babeczki
Później już było głośno, radośnie!
Były tory przeszkód z pomarańczową damą w roli głównej oraz sesja zdjęciowa również z dynią w roli głównej.
Ależ to był wspaniały dzień!
74
Święto Tabliczki Mnożenia
25 października w naszej szkole zakończyliśmy świętowanie "Dnia z tabliczką mnożenia"
Uczennice klasy szóstej - Zosia i Natalia przeprowadziły w klasa III - VIII egzamin z tabliczki mnożenia. Następnie dziewczyny posprawdzały wszystkie prace i wyłoniły Ekspertów tabliczki mnożenia Szkoły Podstawowe im. Franciszka Tredera w Borzestowie
Zostali nimi:
Maja Malek, Nikola Bednarek, Dawid Jank, Marcel Pelowski, Lilia Stefanin, Tobiasz Walaszek, Nina Kostuch, Wiktoria Jóskowska, Alicja Furman, Saara Siddique, Julia Karczewska, Amelia Żołądz, Milena Kwidzińska.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Po zakończonych lekcjach uczniowie klasy 3 i 4 udali się na Podchody matematyczne z tabliczką mnożenia!
Wspaniałą zabawę połączyli z utrwaleniem tabliczki mnożenia.
33
Wycieczka klas I-III do Torunia
Tam, gdzie Kopernik się urodził… - klasy 1- 3 w Toruniu 26 października 2022 r. klasy 1-3 wraz z wychowawcami oraz panią Moniką uczestniczyły w całodziennej wycieczce podczas której miały możliwość zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju, a dokładnie słynne miasto Toruń.
Celem wycieczki było m.in.: poznanie tajemnic kosmosu i planet w Planetarium, zwiedzanie Muzeum Piernika i poznanie historii powstawania wypieków. Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Patrząc w sufit oglądaliśmy film o niezwykłych planetach w Układzie Słonecznym oraz uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy. Następnie o godz.13.00 zawitaliśmy do Żywego Muzeum Piernika. Poznaliśmy pod okiem Mistrzyni Piernikarskiej – zasady związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Po warsztatach piernikarskich udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Żywego Piernika. Zobaczyliśmy oryginalną kolekcję drewnianych form, piecy do wypiekania pierników oraz obejrzeliśmy animację legend toruńskich.
Po warsztatach w Muzeum Żywego Piernika zwiedzaliśmy Stare Miasto, którego uroki na długo zostaną w naszej pamięci! Podziwialiśmy tamtejszą architekturę oraz Pomnik Kopernika. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dofinansowano ze środków budżetu państwa, program "Polski Ład"
Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pt." Poznaj Polskę".
23
"Przerwa na czytanie"
25 października Szkoła Podstawowa im. Franciszka Tredera w Borzestowie przystąpiła do akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Działanie to zrealizowano w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
A jak wyglądało czytanie w Szkole Podstawowej w Borzestowie ? W tym dniu na przerwy międzylekcyjne każdy zabierał ze sobą książkę, którą wcześniej wypożyczył w bibliotece szkolnej lub przyniósł z domu, a potem siadał wygodnie gdzie mógł, w sali lekcyjnej bądź na korytarzu, w głównym holu szkoły lub na sali gimnastycznej i przez całą przerwę czytał wybraną przez siebie lekturę. Niektórym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. „strefy czytania”, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich nauczycieli oraz rówieśników ze starszych klas. Wszystkim przyświecała maksyma, że czytać można zawsze i wszędzie, inspirująca do tego, by sięgać po książki nie tylko siedząc w domowym zaciszu. Czytanie powinno się bowiem kojarzyć z przyjemną i atrakcyjną formą spędzania czasu i być alternatywą dla wszechobecnego komputera i smartfona.Celem działania była promocja czytelnictwa, oraz zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Organizatorki pragną podziękować wszystkim uczestnikom za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tę piękną międzynarodową kampanię czytelniczą, która zakończyła się sukcesem. Oto fotorelacja z wydarzenia:
15
Konkurs Orzeł Ortograficzny
W październiku w naszej szkole odbyła się jesienna sesja Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”. Test składał się z 21 zadań i był podzielony na dwie części. Pierwsza część to dyktando zbudowane z 11 pytań- zadania polegały na uzupełnieniu tekstu z lukami. Druga- 10 pytań sprawdzających kompetencje ortograficzne uczniów.
O tytuł laureata postanowili zawalczyć: Amelia Żołądz, Amelia Lis, Maja Malek, Eliza Pelowska, Julia Chrapkowska, Marta Malek, Lilka Stefanin, Aleksandra Grzenkowicz i Oskar Patelczyk.
Wszystkim życzymy sukcesów!
Kuratoryjny Konkurs z matematyki - etap szkolny
20 października 2022 roku o godz. 14:00, odbył się konkurs kuratoryjny z matematyki dla uczniów klas IV – VIII obejmujący zakres wiedzy i umiejętności zawarte w podstawie programowej nauczania matematyki w szkole podstawowej.
Na etapie szkolnym
I miejsce zajęła Maja Malek - klasa V i Dawid Jank - klasa VI
II miejsce zajęła Lilia Stefanin - klasa VII
III miejsce zajął Oskar Patelczyk - klasa VIII
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Warsztaty - Stacja Morska - Fokarium
- 18
W czwartek 20 października w naszej szkole gościliśmy panią Monikę- pracownika Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, która przeprowadziła warsztaty z uczniami klas 1-8.
Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z mieszkańcami Bałtyku , szczególnie z populacją fok oraz poznanie geografii Bałtyku. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych doświadczeniach, mierzyli swoje tętno, nurkowali w misce z wodą i porównywali wyniki. Klasy starsze wypełniały karty pracy z mapkami. Każdy uczeń otrzymał upominek od Pani Moniki.
Dziękujemy za wspaniałe warsztaty i współpracę.
Wspólne drugie śniadanie
20 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Borzestowie wraz z wychowawcami oraz nauczycielami uczestniczyli we wspólnym śniadaniu.
Uczniowie najpierw umyli ręce, następnie przygotowywali oraz wspólnie spożywali drugie śniadanie.
Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki.
Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.
Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
29
Biegi przełajowe w Miechucinie
We wtorek 18.10.2022 w Miechucinie odbyły się gminne indywidualne biegi przełajowe.
Z naszej szkoły na zawody udało się 19 osób które zostały podzielone na trzy kategorie.
Osoby wyróżnione z naszej szkoły które uzyskały awans na zawody powiatowe:
- Milena Kwidzińska
- Julita Jank
- Dawid Czaja
- Alan Kąkol
Ogromne gratulacje również dla wszystkich uczniów reprezentujących naszą szkołę !!
18
Ślubowanie klasy pierwszej
13 października br. odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, W którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewnili także, że znają szkolną rzeczywistość a także gotowi są podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Marta Grzenia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Borzestowie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki oraz prezenty od swoich rodziców, wychowawczyni oraz Rady Rodziców.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości z ze zdobywanej wiedzy.
11
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
13 października br. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Aby podkreślić ważność tego jakże przyjemnego święta, uczniowie przygotowali humorystyczną część artystyczną, zaprezentowane zostały sceny i piosenki ukazujące szkolną codzienność w nieco krzywym zwierciadle. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Pani dyrektor, która złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia z okazji wspólnego święta oraz podziękowała za trud nauczania i wychowania.
Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę rodziców i Samorządu Uczniowskiego, którzy słodkim upominkiem, kwiatami i oryginalnymi podziękowaniami umilili nam ten dzień.
30
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Déń Dzewùsa
11 października obchodzony jest międzynarodowy Dzień Dziewczyn. Ten dzień był okazją do wesołej zabawy na zajęciach z języka kaszubskiego. Chłopcy klasy III-IV wykazali się oprócz inwencji twórczej dużym poczuciem humoru, tworząc plakaty z cechami charakteru swych koleżanek w języku kaszubskim, co widać na załączonych zdjęciach.
15
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie