Uczniowie Koła Ekologicznego uczestniczyli w 28 akcji Sprzątania Świata. Dziewczyny ubrały rękawiczki i udały się nad jezioro posprzątać teren wokół niego. Dbałość o środowisko to bardzo ważny aspekt naszego życia, którego uczymy się od najmłodszych lat. Dzisiaj ceni się młode osoby, które dają innym przykład godny do naśladowania. Chroniąc naturę chronimy siebie, bo małe czyny, które robimy są dużo lepsze niż wielkie czyny, które planujemy. Dziewczyny z Koła - Dziękuję Wam za wspólną akcję Magdalena Kulaszewicz
AKCJA SPRZATANIE ŚWIATA - c.d.
- 7
POWITANIE JESIENI - grupa przedszkolna "SŁONECZKA"
WITAMY JESIEŃ - klasa"0"
- 15
Na kolorowo i pachnąco jesień przywitały dzieci z klasy "0". Wraz z panią Kasią posadziły przepiękne wrzosy, które ozdobiły wejście do naszej szkoły.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 23.09.2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. W głosowaniu wzięło udział 49 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów.
Komisja wyborcza w składzie: Barbara Gronda z kl. VIII, Wiktoria Rychert z kl. VII oraz opiekunowie SU: Aneta Witos, Agnieszka Leszk i Karolina Cichosz, czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania :
Przewodniczący szkoły : Szymon Jasnoch
Zastępca przewodniczącego : Aleksandra Grzenkowicz
Sekretarz szkoły: Karolina Czaja
Skarbnik : Konstancja Lis
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Opiekunowie SU
26
WYJAZD DO MUZEUM KASZUBSKIEGO W KARTUZACH
- 77
W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV- VIII wybrali się do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach z którym związany od samego początku był patron naszej szkoły Franciszek Treder.
Gdy zakończyło się zwiedzanie wystawy stałej oraz wystawy multimedialnej odbyły się warsztaty pisania gęsim piórem.
Po obcowaniu z kulturą odbyła się integracja między klasowa podczas gry w kręgle.
SPRZATAMY ŚWIAT
- 18
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”.
Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny i teren wokół szkoły.
Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.
Dzień Przedszkolaka w klasie "0"
Nowa galeria Dzień Przedszkolaka w klasie "0" została dodana do albumu fotograficznego
81„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego,
aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE MALUSZKÓW
- 22
Smacznie, zdrowo, kolorowo. Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych Maluszki wykonały sałatkę owocowa.
Lekcja języka kaszubskiego w klasie II - turniej gier planszowych
- 4
NA GRZYBY W BORZESTOWSKI LAS
Nowa galeria NA GRZYBY W BORZESTOWSKI LAS została dodana do albumu fotograficznego
25Dziś uczniowie klasy VI na zajęciach języka kaszubskiego wybrali się do pobliskiego lasu by przypomnieć sobie w terenie nazwy grzybów w języku kaszubskim. Jak widać na załączonych zdjęciach nauka i zabawa szły dziś w parze .
DZIEŃ KROPKI W GRUPIE "SŁONECZKA"
Nowa galeria DZIEŃ KROPKI W GRUPIE "SŁONECZKA" została dodana do albumu fotograficznego
58
DZIEŃ KROPKI W GRUPIE MALUSZKÓW
Nowa galeria DZIEŃ KROPKI W GRUPIE MALUSZKÓW została dodana do albumu fotograficznego
6
PIERWSZE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU mPotęga
- 23
W sobotę 11 września 2021r. w godzinach 9.00-12.00 odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach projektu mPotęga pt: "W kaszubskiej krainie figur geometrycznych – magia geometrii."
Na spotkanie przybyło 17 uczniów z klas 4-6.
Zgodnie z podstawowym założeniami pierwsze zajęcia miały zainteresować i zagłębić uczniów w tajniki figur geometrycznych.
Zajęcia rozpoczęliśmy poznając podstawy tworzenia gier planszowych, po czym uczniowie w grupach wykonali gry planszowe według własnych pomysłów.
Przygotowali również plakaty promujące nasz projekt mPotęga oraz układaliśmy tangramowe łamańce.
Nasze wolontariuszki - uczennice klasy ósmej przygotowały przepyszne gofry dla całej grupy.
Opiekunowie: Katarzyna Wydrowska, Magdalena Kulaszewicz
ZAJĘCIA KULINARNE W PRZEDSZKOLU :)
Dla naszych dzieci jest to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawia dzieciom mnóstwo radości. Grupa Maluszków robiła przepyszne lizaki z czekolady. Wszystkie samodzielnie wykonane łakocie smakują znacznie lepiej.
43
Dodatkowe zajęcia z piłki nożnej
Wójt Gminy Chmielno oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie ogłasza nabór chętnych z oddziału przedszkolnego, klas I, II, III (grupa I) oraz klas IV, V, VI, VII, VIII ( grupa II) na dodatkowe zajęcia z piłki nożnej w ramach Szkółki Piłkarskiej. Zajęcia dla klas O- III są zaplanowane w czwartki ( już od 09 września) w godzinach od 14:30 do 16:00. Zajęcia prowadzić będzie Pan Rafał Kranciszewski, natomiast dla klas IV - VIII są zaplanowane w poniedziałki ( już od 13 września) w godzinach od 15:15 do 16:45, prowadzić je będzie Pan Remigiusz Czerwiński. Dodatkowo w poniedziałki i w czwartki w wyżej wymienionych godzinach dzieci i młodzież będą miały okazję trenować z Panem Januszem Kupcewiczem. Dowozów i odwozów nie zapewnia się, zajęcia odbędą się po zebraniu grupy, będą częściowo odpłatne. Serdecznie zapraszamy!
INFOLINIA DLA DZIECI I RODZICÓW
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Borzestowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie związane z organizacją roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się dnia 07.09.2021r. o godz. 17.30.
We wrześniu rusza realizacja Programu Grantowego mPotęga „W kaszubskiej krainie figur geometrycznych – magia geometrii."
Informacja
Od 6 września b.r. rusza realizacja programu grantowego o wartości 5.000 zł, który w całości finansuje Fundacja mBanku.„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
Program grantowy mPotęga "W kaszubskiej krainie figur geometrycznych – magia geometrii."
jest skierowany do uczniów klasy IV, V, VI
- Po co ten projekt? - Cele jakie chcemy osiągnąć dzięki projektowi:
Projekt ma na celu:
- Zapoznanie i utrwalenie wiadomości (poprzez gry i zabawy) o figurach geometrycznych, ich właściwościach i sposobach obliczania ich pół i obwodów;
- Doskonalenie umiejętności konstruowania modeli figur płaskich;
- Doskonalenie umiejętności posługiwania się skalą i mapą;
- Kształtowanie wyobraźni przestrzennej i dostrzeganie prawidłowości matematycznych w otaczającym świecie;
- Ukazanie wielu praktycznych aspektów wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym;
- Doskonalenie umiejętności manualnych,- i artystycznych;
- uczenie się logicznego myślenia poprzez gry i zabawę,
- Zachęcania nauczycieli do stworzenia i wykorzystywania ciekawych, innowacyjnych metod w nauczaniu tego przedmiotu poprzez wykorzystanie umiejętności przedmiotowych w praktyce, tj. mierzenie, strategiczne planowanie, taktyczne myślenie, wyobraźnia przestrzenna, sprawność rachunkowa, logiczne myślenie;
- Rozwijanie kompetencji społecznych– umiejętności pracy zespołowej i projektowej;.
- Kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły;
- Doskonalenie umiejętności współpracy ucznia, integracji, dyskusji i wymiany poglądów podczas pracy zespołowej, integracyjnej w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu.
Zachęcamy uczniów w/w klas do zapoznania się ze skróconym opisem działań w ramach programu.
Zajęcia rozpoczną się od 6 września według harmonogramu, który zostanie wkrótce podany.
Nauczyciel matematyki dokona zapisów na zajęcia lekcjach matematyki do 3 września. Dużo będzie się działo, czekają nagrody, dyplomy, ciekawe warsztaty, wieczory filmowe, sobotnie gry terenowe i na zakończenie działań projektowych, w grudniu nocka z rodzicami z pokazem mody i pieczeniem geo – pierników.
SKRÓCONY OPIS DZIAŁAŃ PROGRAMU
W pierwszym miesiącu realizacji projektu uczniowie zagłębią się w tajniki figur geometrycznych. W planach są m.in. tangramowe łamańce, geometryczne pantomino, mozaikowe szaleństwa, projektowanie "widoczków" czy geometryczne sudoku. Ponadto uczniowie zmierzą się z zadaniem projektowania i tworzenia gier planszowych. Odbędą się warsztaty „Geometria giętej kartki” , połączone z „Origami”. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem sami będą składać różne obiekty w konkursie „Zbuduj dinozaura”. Cykl zajęć zakończy gra terenowa „Figury geometryczne w obiektywie”. W październiku wezmą udział w wycieczce do gospodarstwa, połączonej ze spotkaniem z geodetą, celem której jest pokazanie praktycznego zastosowania matematyki w rolnictwie i geodezji. Poznają jakie rośliny są uprawiane na kaszubskich polach i jak obliczyć ich areał. Oprócz tego odkryją jak powstają mapy, jak je odczytywać i jakie umowne symbole stosowane są na planach. Poznają również jak wykorzystywać skale i współrzędne oraz sposoby przeliczania wymiarów w skali na wymiary rzeczywiste, zapoznają się też z legendą mapy. Sami będą mogli zmierzyć się z urządzeniami do pomiarów, w tym do pomiarów dużych odległości. Następnie na zajęciach terenowych będą dokonywali pomiarów różnych obiektów, a potem obliczali ich obwody i pola oraz zamieniali jednostki długości. Kolejnym konkursowym zadaniem rodzinnym będzie wykonanie mapy wymarzonego gospodarstwa, wykonanej „Haftem matematycznym”, przy użyciu kolorów haftu kaszubskiego. W listopadzie wezmą udział
w wycieczce do zakładu krawieckiego, podczas której zapoznają się z pracą krawcowej oraz etapami powstawania gotowych ubrań (wykorzystanie wykrojów, miar długości, narzędzi do pomiarów). W kolejnych tygodniach (w grupach) zaprojektują szablony krawieckie, samodzielnie przygotują materiały do pokazu „geometrycznej mody”. Zostaną również przeprowadzone warsztaty dla rodziców podczas których będą szyli „geometryczne kreacje”. Całość projektu zakończy „geometryczny pokaz mody”, połączony z hasłami reklamowymi, ukazującymi właściwości figur geometrycznych.- Po co ten projekt? - Cele jakie chcemy osiągnąć dzięki projektowi:
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie